Partnercontent Laadpalen

Thuisbatterijen en laadpalen, een duurzamere toekomst

Iedereen kan bijdragen tot verduurzaming van onze maatschappij. Ondanks de afschaffing van de terugdraaiende teller, blijft het zelf opwekken van energie en slim zelfverbruik dé oplossing voor een groenere toekomst. Het constant veranderende energielandschap vraagt meer en meer om professionele ondersteuning en advies. Dat is waar ze bij Allimex Green Power het verschil willen maken. Allimex Green Power is distributeur van groene energieoplossingen en kan terugvallen op een rugzak met meer dan 10 jaar ervaring!

7 juni 2021

batterij

thuisbatterijen, absoluut de investering waard

Het verdwijnen van de terugdraaiende teller heeft een significante impact gehad in Vlaanderen. Consumenten zitten met allerlei vragen en twijfels en wenden zich dan ook tot hun installateur. Vragen rond rendabiliteit van een batterij, keuzes die moeten worden gemaakt in functie van verbruik, slimme sturingen enzovoort. De installateur bekijkt voor elk gezin of een thuisbatterij interessant is en welke de beste oplossing is voor elke specifieke gezinssituatie. Dat is helemaal niet evident. Allimex Green Power ondersteunt en begeleidt hen hierbij.

batterij"Voor mensen die overdag gaan werken, is een batterij een goede investering", bevestigt Christophe Sleurs, Sales Manager Thuisbatterijen bij Allimex. "Als je overdag de grootverbruikers kan laten werken aan de hand van de zonne-energie die je opwekt en 's avonds je eigen verbruik enigzins kan dekken met de thuisbatterij, ga je naar een zeer voordelige formule."

Naast de verandering van de terugdraaiende teller, gaat ook de piekbelasting naar boven. dat zal ervoor zorgen dat een thuisbatterij nog interessanter zal worden. De batterij kan worden opgeladen op de dalmomenten van de consument, waardoor hij op piekmomenten die piek ietwat kan afvlakken.

de stap naar een elektrisch wagenpark

Gezien de doelstellingen die worden gesteld om tegen 2030 een volledig elektrisch wagenpark te hebben in België, wordt een goede laadinfrastructuur steeds belangrijker. In 2020 telden we in Vlaanderen al meer dan 30.000 elektrische en hybride voertuigen en het aantal blijft alleen maar stijgen. 

laadpaal

Om de definitieve doorbraak van milieuvriendelijke voertuigen te realiseren, draagt  de Vlaamse overheid eveneens haar steentje bij met een concreet actieplan waar de zero-emissiepremie deel van uitmaakt.

Allimex Green Power is de perfecte partner! Ze bieden aangepast advies van analyse van de specifieke noden tot de uiteindelijke installatie. Daar waar een laadpaal installeren an sich niet complex, vraagt de configuratie aanpassingen aan de specifieke noden van elk bedrijf, de nodige aandacht en expertise. "Een goede laadinfrastructuur heeft nood aan de juiste monitoring om enige controle te behouden", zegt Gert Eyckens, Sales Manager Laadpalen bij Allimex Green Power. Bovendien bieden we professionele opleidingen aan en ondersteunen we in the field waar nodig, zowel op vlak van installatie, als op vlak van configuratie.

Laadpalen

De ene laadpaal is de andere niet

Laadpalen bestaan in verschillende specificaties. Er kan een onderscheid gemaakt worden tussen drie verschillende laadpalen. De eerste is de residentiële laadpaal die compacter is en heel vaak tegen de gevel komt. De klant heeft de mogelijkheid om zijn eigen verbruik te monitoren, maar er kunnen geen andere mensen hun auto opladen. Dat kan wel bij industriële laadpalen, maar vaak nog AC-gewijs. Deze laadpaal levert dus wisselstroom. In deze situatie moet de auto deze zelf nog omzetten in DC- of gelijkstroom, zodat de stroom in de batterij kan worden opgeslagen. De derde categorie - de publieke laadpalen - zijn DC-laders die het mogelijk maken om een auto in dertig minuten op te laden. Dat komt omdat de gelijkstroom minder weerstand heeft dan de wisselstroom.

Vind hier meer over de laadpalen van Allimex!

 

ALLIMEX GREEN POWER
MIJNWERKERSLAAN 33 /3
3550 HEUSDEN-ZOLDER
+3211729650
info@allimex.eu
www.allimex.eu

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
company corner

ALLIMEX GREEN POWER

TRANSPORTSTRAAT 1B, TESSENDERLO 3980
ZonnepanelenGroothandel elektrisch installatiemateriaalIntersolutions

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
13 mei 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine