Deurstation Ultra: breed toepasbaar, makkelijk te plaatsen
Wat verwachten klanten van een deurstation? Een feilloze werking, een mooie vormgeving en een eenvoudige bediening horen wellicht bij de topantwoorden. Ultra van Comelit beantwoordt perfect aan die noden. Maar ook aan de installateur werd gedacht, want de plaatsing en instelling verlopen zeer makkelijk.
Voor alle toepassingen
Wat meteen opvalt bij het Ultra-gamma is de diversiteit. Niet alleen appartementsgebouwen, maar ook eengezinswoningen, bedrijven of kantoren kunnen perfect uitgerust worden met de Ultra. U kan uw klanten daarbij een oplossing op maat van hun wensen bieden dankzij de diverse uitvoeringen, want Ultra is verkrijgbaar van een basisuitvoering met eenvoudige bediening tot een high-enduitvoering met alle mogelijke opties. Voor het visuele aspect is er naast de standaardvariant in het grijs ook een zwarte uitvoering beschikbaar, wat voor velen toch een esthetische meerwaarde betekent.

Ook voor de bediening zijn er meerdere mogelijkheden. Een eenvoudig numeriek toetsenbord als codeklavier kan perfect maar wie iets meer wil, kan opteren voor de touchscreenuitvoering met 5”-kleurenscherm. De resolutie met een pixeldichtheid van 4K, voorzien van een scrolling interface zoals op een smartphone, maakt de aanpasbaarheid van Ultra bijna onbegrensd. Het invoeren van een bedrijfslogo naast uw eigen naam en het instellen van een welkomstscherm is perfect mogelijk. Ook het fysiek graveren van familie- of bedrijfsnamen op het deurstation is overigens een optie.
De deurstations kregen bovendien de classificaties IP65 en IK08 mee, wat betekent dat ze prima bestand zijn tegen vochtige weersomstandigheden en mogelijke impacten van buitenaf. Het frame van gegoten aluminium biedt een hoge weerstand tegen weersinvloeden, chemische corrosie en uv-straling. Daarnaast is de innovatieve, ingebouwde schemersensor in staat de verschillende fases van de dag te herkennen. Het toestel schakelt de toetsverlichting en de leds van de camera op basis van de lichtcondities automatisch aan en uit, zo bespaart de klant energie.
Tweedraads of IP
Ook aan de installateur werd gedacht. Comelit streeft altijd naar een zo eenvoudig mogelijke installatie. Zo kan er geopteerd worden voor een traditioneel, niet gepolariseerd tweedraads bussysteem. De programmatie verloopt hier uiterst makkelijk: telkens één switch omhoog zetten en vervolgens de juiste programmering toewijzen.

Wie iets meer functionaliteiten wenst, kan opteren voor het IP-systeem. Denk bijvoorbeeld aan integratie met andere systemen, het realiseren van communicatie op grotere afstand of de integratie met IP-telefonie met kwalitatief beeld en geluid. Qua uitzicht zien beide uitvoeringen er exact hetzelfde uit, enkel de interne elektronica is anders. Ook de IP-uitvoering is in principe makkelijk te programmeren maar wie wat bijstand wil, kan altijd bij Comelit terecht voor technische vragen, opleiding of hulp ter plaatse.
De koppeling naar een app op de smartphone via wifi, 4G of binnenkort 5G is uiteraard voorzien, dat geldt zowel voor de IP- als voor de busuitvoering.
Qua prijs is een IP-systeem in principe wat duurder, maar de datakwaliteit is wel een stuk beter, zeker als de afstand oploopt. Er kan trouwens ook geopteerd worden voor een combinatie van beide systemen, waarbij de afstanden via IP overbrugd worden en de stijglijnen in de gebouwen via de principes van een bussysteem bekabeld worden.
Via de link https://www.youtube.com/watch?v=TwbV2zi37ZM kunt u zelf vaststellen hoe eenvoudig de installatie verloopt.
KLEINEWINKELLAAN 24
1853 STROMBEEK-BEVER
+3224115099
lucrenders@comelit.be
www.comelitgroup.com
