Robuuste, flexibele en veilige elektronische bescherming
Veelzijdige en duurzame GEOS-behuizingen
GEOS-behuizingen met deksel of scharnierdeur bieden een veelzijdige en duurzame oplossing voor het beschermen van elektronische componenten en apparaten in veeleisende omgevingen. Deze behuizingen combineren een stevige constructie, flexibele configuratiemogelijkheden en een hoog beveiligingsniveau. In België worden deze behuizingen verdeeld door het gerenommeerde Spelsberg.
Spelsberg behoort tot de internationaal toonaangevende fabrikanten in de elektrobranche en is vooral actief op het gebied van elektro-installatie- en behuizingstechniek. Het familiebedrijf ontwikkelt, produceert en verkoopt producten en systemen voor de elektrospeciaalzaak en de industrie en geldt als deskundig probleemoplosser voor alle taken rond de behuizing.
Robuuste constructie
Een opvallend kenmerk van GEOS-behuizingen is hun robuuste constructie. Ze zijn vervaardigd uit glasvezelversterkt polycarbonaat, wat resulteert in een solide behuizing die bestand is tegen zware omgevingsomstandigheden.
Volledige bescherming
GEOS-behuizingen bieden uitstekende bescherming tegen vocht dankzij het ‘Drain Protect’-systeem. Hierdoor wordt vocht effectief afgevoerd, wat resulteert in voortdurende bescherming tegen vochtinfiltratie. Ze hebben een hoge beschermingsklasse - IP 66 / IP 67 - wat betekent dat ze stofdicht zijn en bestand tegen krachtige waterstralen.

Bescherming tegen condensvorming
De behuizingen zijn geschikt voor BEL Air M40 beluchtingselementen, waardoor ze een beschermingsklasse van IP 65 bereiken. Dit voorkomt condensvorming en zorgt voor een hoog luchtverversingspercentage en 100% drukcompensatie, waardoor de apparatuur binnenin wordt beschermd.
Lichtgewicht en duurzaam
De kunststof behuizingen zijn licht van gewicht en eenvoudig te bewerken. Ze vertonen geen corrosie na mechanische bewerking en hebben een hoge slagvastheid van IK 09.
Montagemogelijkheden
GEOS-behuizingen bieden eenvoudige montagemogelijkheden via sleutelgatbevestiging, wat zorgt voor een UL-conforme installatie buiten het afdichtbereik. Ze kunnen ook worden geïnstalleerd met voorgemonteerde behuizingen en bieden de flexibiliteit om componenten op maat toe te voegen.
Flexibel inbouwsysteem
De behuizingen zijn voorzien van een functioneel inbouwsysteem met een montagehouder, waardoor inbouwen zonder gereedschap mogelijk is. Dit systeem maakt het eenvoudig om componenten achteraf toe te voegen en scheidingswanden in te schuiven voor optimale aanraakbeveiliging.
Diverse configuratiemogelijkheden
GEOS-behuizingen zijn uiterst flexibel in gebruik dankzij hun modulaire inbouwsysteem. Ze kunnen worden uitgerust met flensplaten en zware industriële stekkers voor universeel gebruik in verschillende toepassingen. Diverse uitvoeringen zijn mogelijk.
