Nieuwe generatie PI-druksensoren
hoe een succesvol product nóg beter kan
De voedingssector stelt strenge eisen aan processensoren. Ook de gebruiker doet dat. Sensoren dienen tegenwoordig niet alleen slim te zijn en uitstekende prestaties en betrouwbaarheid te bieden, ze dienen ook een duidelijke toegevoegde waarde te leveren. De nieuwe ifm-druksensoren PI1xxx spelen in op dat alles.
hygiënisch en robuust
De druksensoren PI1xxx zijn onder meer gecertificeerd volgens EHEDG en FDA en voldoen dus aan alle hygiëne-eisen. Hun capacitieve keramische meetelement is bestand tegen abrasieve en/of corrosieve media, en tegen vacuüm- of drukpieken. Bovendien is de sensor bestand tegen mediatemperaturen tot 150 °C. Ook de onderhoudsvrije afdichting uit PTFE draagt bij aan de robuustheid.
Geoptimaliseerd ontwerp
Bij de nieuwe PI1xxx-druksensor bevindt het ontluchtingsgat zich, mits conventioneel gemonteerd, aan de zijkant, wat voorkomt dat zich op het membraan condensaat verzamelt – een probleem dat vervuiling of een belemmerde werking kan veroorzaken. Het nieuwe bedienconcept met slechts drie druktoetsen maakt het instellen van parameters veel makkelijker en dus sneller.
Communicatie via Krachtige IO-Link-masters
De sensoren staan door middel van IO-Link-technologie in verbinding met veldbussen op een hoger niveau. De gebruikte componenten moeten niet alleen voldoen aan hygiënische eisen (o.m. materiaalkeuze), maar ook een hoge beschermingsgraad hebben. Immers, in de voedingsmiddelenindustrie is een dagelijkse reiniging van installaties door middel van een hogedrukstraal de norm voor veel toepassingen. De nieuwe IO-Link-masters van de PerformanceLine-serie heeft de IP65-, IP67- en IP69K-beschermingsgraad, de M12-bussen zijn van rvs en de afdichtingen zijn gemaakt van EPDM.
De nieuwe IO-Link-masters hebben vier of acht poorten en zijn verkrijgbaar in twee versies (PROFINET, EtherNet/IP). De poorten kunnen actuatoren voeden met maximaal 2 A, zodat ook actuatoren met hoge stroomvereisten aan te sluiten zijn (bv. klepterminals). Voor elke poort is afzonderlijk een stroombegrenzing in te stellen, en een stroom- en spanningsmeting vereenvoudigt de bewaking.
In een toepassing met meerdere masters is de voeding via L-gecodeerde M12-kabels in cascade te schakelen met een daisy chain, wat bij de installatie materiaal, tijd en kosten bespaart. De parameters van de IO-Link-masters en alle aangesloten sensoren laten zich eenvoudig instellen via de moneo configure SA-software.
beproefde ecolink-technologie
Voor de aansluiting van de sensoren op IO-Link-masters zijn 'food grade' kabels vereist. Hiervoor biedt ifm een uitgebreid gamma met L-gecodeerde connectoren conform IEC 61076. De beproefde ecolink-technologie zorgt voor een betrouwbare en dichte verbinding door een veilige montage, ook gereedschapsloos: de geïntegreerde mechanische eindstop voorkomt dat de O-ring door het te vast aandraaien van de moer wordt vernield, en de asymmetrisch werkende trilbeveiliging houdt de moer stevig op zijn plaats. De aansluitkabels zijn verkrijgbaar met rechte en haakse connectoren en in lengtes van 0,25 m tot 50 m.

