ACO koppelt slimme wateropvang aan sterk design
Afwatering die perfect past in het tuinontwerp
Regenwater zoveel mogelijk laten infiltreren waar het valt. En wanneer dat niet mogelijk is, het gecontroleerd en efficiënt afvoeren. Dat vormt vandaag de basis van heel wat tuin- en terrasprojecten. Toch hoeven functionele oplossingen niet onopvallend of puur technisch te zijn. “Afwatering speelt een belangrijke rol in elke buitenruimte. Daarom besteden we niet alleen aandacht aan een doordacht waterbeheer, maar ook aan het uitzicht”, vertelt Karolien Vanovertveld, Product Manager ACO House & Garden.
Hoe zorg je ervoor dat regenwater kan infiltreren in een tuin of oprit?
Karolien Vanovertveld: “Waterdoorlatende verhardingen worden steeds belangrijker. Grind blijft daarbij een populaire keuze omdat regenwater er makkelijk doorheen kan sijpelen. Het nadeel is dat losse steentjes snel verschuiven en sporen kunnen vormen.”
“Met onze ACO Gravel Grid grindmatten voorkom je dat probleem. Dankzij de unieke conische honingraatstructuur blijft het grind netjes op zijn plaats, terwijl regenwater ongehinderd kan infiltreren. Die vorm zorgt bovendien voor een uitzonderlijk hoge draagkracht. De standaardversie draagt tot 300 ton per vierkante meter en de Heavy Duty-uitvoering zelfs 450 ton per vierkante meter. Daarnaast zijn de Eco-varianten vervaardigd uit 100% gerecycleerd polypropyleen. Zo combineer je waterbeheer met duurzaamheid.”
Wat als infiltratie niet mogelijk is?
Karolien: “Dan is een snelle en betrouwbare afvoer van regenwater noodzakelijk. Zeker op terrassen wil je plasvorming vermijden. Een mooi voorbeeld is onze Euroline Discreet Inox. Aan de oppervlakte blijft enkel een fijne inox sleuf zichtbaar, waardoor de afwatering bijna volledig opgaat in het ontwerp. Dat maakt deze oplossing bijzonder geschikt voor moderne terrassen en zwembadomgevingen.”
“Wie van een meer uitgesproken uitstraling houdt, kan kiezen voor andere uitvoeringen binnen het Euroline-gamma. Euroline Antraciet sluit mooi aan bij donkere bestratingsmaterialen, terwijl Euroline Inox een elegante en tijdloze look creëert.”
“Voor opritten gelden uiteraard hogere belastingen. Daar bieden onder meer Euroline Microgrip en Euroline Voronoï een oplossing. Microgrip combineert een hoge belastbaarheid met een kleurvast zwart rooster en een antislipstructuur. Voronoï legt de lat op vlak van design nog hoger. Het gietijzeren rooster is geïnspireerd op natuurlijke patronen, waardoor een afvoergoot een volwaardig onderdeel wordt van het tuinontwerp.”
Naast afwatering, hebben jullie andere oplossingen die discreet afgewerkt kunnen worden?
Karolien: “Zeker. Denk bijvoorbeeld aan een regenwaterput onder een betegeld terras. Met AluCover kan het aluminium deksel afgewerkt worden met dezelfde tegels als de omliggende bestrating. Het resultaat is een vrijwel onzichtbare toegang tot de regenwaterput, die bovendien water-, geur- en stofdicht blijft.”
“Aan de inkom biedt CleanBox dan weer een slimme combinatie van een voetmat en een vloerbak voor waterafvoer. Regenwater en vuil worden opgevangen voordat ze de woning binnenkomen. De nieuwste generatie CleanBox is bovendien modulair opgebouwd, waardoor ook grotere entrees strak en netjes kunnen worden afgewerkt.”
ACO House & Garden combineert slimme afwatering met een design dat perfect aansluit bij de buitenruimte.
Waar kunnen professionals deze oplossingen in de praktijk ontdekken?
Karolien: “Van 27 tot en met 29 september zijn we aanwezig op Green Expo in Flanders Expo Gent. Dit jaar krijgt bestrating extra aandacht op het nieuwe Tegelplein, een plek waar onze oplossingen perfect tot hun recht komen.”
“Bezoekers kunnen er kennismaken met verschillende producten uit het ACO House & Garden-gamma, waaronder Gravel Grid, Euroline-afvoergoten, CleanBox en AluCover. We tonen hoe deze systemen niet alleen bijdragen aan een efficiënt waterbeheer, maar ook mooi integreren in opritten, terrassen en tuinen. We verwelkomen iedereen graag op stand 1458 (T5).”
