Partnercontent Waterbehandeling

Bescherming op maat van de warmtepomp

Fernox TF1 Total HP Filter combineert magneet met zeef

TF1 Total HP Filter
De nieuwe magnetische vuilafscheider TF1 Total HP Filter – specifiek ontwikkeld voor warmtepompinstallaties – biedt maximale filtratie met minimaal debietverlies. Hij verwijdert magnetiet uit het cv-water en vangt niet-magnetische vuildeeltjes af via een mechanisch filtergaas van 400 µm. © Fernox

Warmtepompinstallaties stellen specifieke eisen aan waterkwaliteit én doorstroming. Met de nieuwe TF1 Total HP Filter speelt Fernox daarop in. Een krachtige neodymiummagneet en een geïntegreerd roestvaststalen filtergaas van 400 µm vangen zowel magnetisch slib als niet-magnetisch vuil op, terwijl de filter hoge debieten helpt behouden.

24 augustus 2026

Gericht op warmtepompen

Een goede doorstroming is essentieel voor de efficiënte en betrouwbare werking van een warmtepompinstallatie. Tegelijk kunnen verontreinigingen in het cv-water componenten aantasten en de prestaties verminderen. De TF1 Total HP is gebaseerd op de jarenlange ervaring met de betrouwbare TF1 Total voor gasketels.

De TF1 Total HP Filter heeft afsluiters met volle doorgang en combineert doeltreffende vuilafscheiding met een zo laag mogelijke drukval. De interne flowpaden, het filtermedium, de magneetconstructie en de opvangzone voor lage stroomsnelheden zijn geoptimaliseerd om een breed spectrum aan verontreinigingen af te vangen zonder de noodzakelijke doorstroming in de cv-installatie onnodig te beperken.

Flexibele installatie

De filter kan zowel op horizontale als verticale leidingen worden geplaatst en is eenvoudig te onderhouden.. De reiniging neemt volgens Fernox slechts enkele minuten in beslag. Via een afschroefbaar deksel kan het gaas verwijderd en vervangen worden.

De TF1 Total HP Filter is verkrijgbaar in drie uitvoeringen: met afsluiters 28 mm (productcode 62803), met afsluiters 1” (62805) en met afsluiters 1¼” (62804).

Install Day 2026

Ontdek de nieuwe TF1 Total HP Filter op Install Day 2026, op vrijdag 9 oktober in hal B, stand 64. Fernox presenteert er ook oplossingen rond demineralisatie voor warmtepompinstallaties en spoelpompen voor bestaande installaties.

FERNOX
HOGE MAUW 1050
2370 ARENDONK
belgium@fernox.com
fernox-nl.be
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Wat heb je nodig

Meer weten over

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
13 mei 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine