Partnercontent Socio-economisch

19% meer vrouwen in de bouw op vijf jaar tijd

Er zijn steeds meer vrouwen actief in de bouwsector. Dat blijkt uit een analyse van de Confederatie Bouw. Tussen 2015 en 2020 nam het aantal vrouwelijke werknemers in de bouwsector toe met 19%. Het aantal vrouwelijke zelfstandigen groeide zelfs met 35%.

Rory Moerman - 8 maart 2022

Vrouwen in de bouw

De bouwsector evolueert

Er is een duidelijke opmars merkbaar, zo blijkt uit de cijfers. Vandaag zijn zo'n 6% van alle zelfstandigen in de bouwsector vrouwen. Bij de werknemers ligt dat aandeel vandaag op 9,3%.

De opmars wordt duidelijk als we de toename naast de groei van het totaal aantal zelfstandigen in de bouw leggen: waar het aantal vrouwelijke zelfstandigen in de bouw groeide met 35%, was dat voor het totaal aantal zelfstandigen "maar" 28%. Bij de werknemers is het aantal vrouwen in de bouwsector gegroeid met 19%, terwijl het totaal aantal werknemers in de sector de afgelopen vijf jaar toenam met 2,6%.

Confederatie Bouw: aantal vrouwen in de bouwsectorDe Confederatie Bouw moedigt deze evolutie alvast aan. "De bouw is niet langer die sector van 20 of 30 jaar geleden, maar is een pak technischer en technologiegerichter geworden", weet Niko Demeester, gedelegeerd bestuurder van de Confederatie Bouw. "Dat digitaliseringsproces zal zich de komende jaren razendsnel verderzetten. Dat heeft verschillende gevolgen. Zo zal de bouwsector veel meer nood hebben aan technische profielen, maar zal een deel van het werk ook lichter, nog properder en nog veiliger worden. En bovendien zijn er momenteel ruim 18.000 openstaande vacatures in onze sector, waardoor de stap richting bouw makkelijk gezet is. Tot slot biedt onze sector ook heel wat werkzekerheid, gezien de vele projecten die op stapel staan."

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Meer weten over

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
company corner

EMBUILD

KUNSTLAAN 20, BRUSSEL 1000
Klimatisatie van gebouwenBouwtechniekenInstallateurs sanitairistenInstallateurs van verwarmingsinsallatiesOpleidingenAanbieder technische opleidingenVolwassenonderwijsBelgian roof dayMatexpo

Gerelateerde artikels

De grootste bouwopgave sinds de Tweede Wereldoorlog

“De bouw- en installatiesector speelt een sleutelrol in de vernieuwing van het land, en dat op een schaal die sinds de wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog niet meer gezien is”, zegt Niko Demeester, CEO van Embuild.

Bouw op kruissnelheid met hoge groeivooruitzichten en meer jobs

De bouw verwacht dit jaar een groei van 3%, dat is aanzienlijk meer dan vorig jaar (1,5 à 2%) en veel beter dan de algemene prognose voor de Belgische economie (± 1,4% in 2020). Ondertussen kwamen er tijdens de drie eerste trimesters van vorig jaar 3.500 werkenden bij in de bouw, waarvan 1.200 loontrekkenden en 2.300 zelfstandigen.

Hervorming personenbelasting bedreiging voor investeringen in onroerend goed

De Hoge Raad van Financiën werkt momenteel aan een Advies ter voorbereiding van een algemene hervorming van de personenbelasting. De principes die hierbij naar voor geschoven worden zijn: een verlaging van de lasten op arbeid met compenserende maatregelen, een vereenvoudiging van de personenbelasting en aandacht voor de verdelingseffecten. Recent circuleerden in de media reeds een aantal pistes die zouden kunnen gevolgd worden. Het gaat om vergaande voorstellen die de vastgoedsector zwaar kunnen raken en een ‘no pasaran’ betekenen voor de Confederatie Bouw.

Focus op werkgelegenheid in de bouw

De werkgelegenheid in de bouwsector is in de eerste drie kwartalen van 2019 met bijna 3.500 eenheden toegenomen (+1.200 werknemers en 2.300 zelfstandigen). Bovendien heeft de werkgelegenheid in loondienst zich met meer dan 5.000 eenheden hersteld en is de gedetacheerde werkgelegenheid met zo'n 15.000 eenheden gedaald.

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
13 mei 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine